Vásárlási feltételek
ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSEI FELTÉTELEK
(Hatályos 2024.03.01. napjától.)
- Az ÁSZF célja, hatálya, módosítása
- Az ÁSZF célja
Az ÁSZF célja a Társaság és a vele az ÁSZF-ben meghatározott Termékértékesítés tárgyában a Társaság által üzemeltetett Webáruházban szerződést kötő Vásárló között létrejövő Szerződésre vonatkozó feltételek egységes és részletes szabályozása, valamint a Rendeletben meghatározott körben a Fogyasztó tájékoztatása a szerződéskötést megelőzően.
A Vásárló a Megrendelés leadásával elfogadja az ÁSZF rendelkezéseit. Az ÁSZF a Ptk. 6:78. § (1) bekezdése és a Rendelet 11. § (6) bekezdése értelmében a Szerződés részét képezi.
- Az ÁSZF hatálya
Az ÁSZF hatálya a Társaságra, a Vásárlóra, valamint a Termékértékesítésre terjed ki.
Az ÁSZF tartalmazza különösen a feleket megillető és terhelő jogokat és kötelezettségeket, a Szerződés létrejöttének szabályait, a Szolgáltatás meghatározását, a teljesítési határidőket, a fizetési módokat és feltételeket, a felelősségre vonatkozó rendelkezéseket.
Az ÁSZF 10. pontjának és – a 11. pont 1. alpontjának kivételével – 11. pontjának hatálya kizárólag a Fogyasztóra terjed ki.
- Az ÁSZF módosítása, kiegészítése
A Társaság jogosult az ÁSZF-et egyoldalúan módosítani és/vagy kiegészíteni, valamint a Termékértékesítést határozott vagy határozatlan időtartamra felfüggeszteni, annak tartalmát módosítani, továbbá megszüntetni.
Az ÁSZF módosítása és/vagy kiegészítése esetén a Társaság a módosítás és/vagy kiegészítés tényét, a változások összefoglalását, valamint a módosítás és/vagy kiegészítés hatályba lépésének dátumát tartalmazó tájékoztatót, továbbá az ÁSZF ezt követően hatályos teljes szövegét a Honlapon közzéteszi.
A módosított és/vagy kiegészített ÁSZF hatálya kizárólag a módosítás és/vagy kiegészítés hatályba lépését követően leadott Megrendelésekre, megkötött Szerződésekre terjed ki.
- Fogalmak
Az ÁSZF-ben meghatározott nagybetűs fogalmak az alábbi jelentéssel bírnak:
- Áfa tv.: az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény
- ÁSZF: a jelen dokumentumba foglalt, Ptk. 6:77. § (1) bekezdése szerinti általános szerződési feltételek
- : az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény
- Fogyasztó: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy Vásárló
- Honlap: a www.premiumsnackz.hu linken elérhető weboldal
- Megrendelés: a Vásárló által leadott egyedi megrendelés
- : a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény
- Rendelet: a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet
- Szerződés: az ÁSZF alapján a Társaság és a Fogyasztó között a Megrendelés leadásával és annak Társaság részéről történő visszaigazolásával létrejövő Termék értékesítésére vonatkozó adásvételi szerződés
- Társaság: az ÁSZF 3. pontjában meghatározott jogi személy
- Termék: a Megrendelésben meghatározott, Webáruházban forgalmazott ingó dolog
- Termékértékesítés: a Társaság által a Vásárló részére nyújtott, az ÁSZF 4. pontjában meghatározott szolgáltatás
- Vásárló: az ÁSZF alapján a Társasággal a Szerződést kötő jogalany
- Vételár: a Termék ellenértéke
- Webáruház: a Társaság által üzemeltetett premiumsnackz.hu weboldalon elérhető online webáruház
- A Társaság
Cégnév: Premium Snackz Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhely: 2161 Csomád, Napsugár utca 48.
Nyilvántartó: Budapest Környéki Törvényszék Cégbírósága
Cégjegyzékszám: 13-09-228772
Adószám: 32344206-2-13
E-mail: info@premiumsnackz.com
Telefon: +36-30-414-4094
Honlap: www.premiumsnackz.com
- A Szerződés tárgya: a Termékértékesítés meghatározása
A Szerződés tárgya a Társaság és a Vásárló között a Webáruházban forgalmazott Termékre vonatkozóan létrejött adásvétel.
A Társaság és a Vásárló között a Szerződés kizárólag a jelen pontban meghatározott Termékértékesítésre jön létre. A Szerződés a Ptk. 6:3. § a) pontja értelmében a szolgáltatások kölcsönös teljesítésével megszűnik.
A Társaság által a Webáruházban forgalmazott Termék(ek):
- sós pörkölt földimogyoró.
- A Megrendelés folyamata (a szerződéskötés technikai lépései)
- Termék kiválasztása
A Vásárló kiválasztja, azaz „Kosár”-ba helyezi a Terméket a Webáruházban. A Webáruházban történő vásárláshoz és a Megrendelés leadásához nincsen szükség regisztrációra. A Megrendelés leadására bármilyen időpontban lehetőség van. Amennyiben a Termék nem elérhető, arra a Termékre Megrendelés nem adható le. Legkevesebb 5 darab termék rendelhető.
- Megrendelés leadása
A Vásárló a Megrendelést a Honlapon erre a célra kialakított online felületen adhatja le.
A Kosár véglegesítését követően a Vásárlónak a Megrendelés leadásához meg kell adnia a következő adatait: név, e-mail cím, telefonszám, szállítási cím (irányítószám, település, utca, házszám, emelet, ajtó),
számlázási adatok (név, adószám, irányítószám, település, utca, házszám, emelet, ajtó). Amennyiben a számlázási adatok megegyeznek a szállítási adatokkal, úgy a számlázási adatok ismételt kitöltése nem szükséges. Ezt a Vásárló az erre szolgáló jelölőnégyzettel jelölheti.
A Vásárlónak ki kell választania a Vételár és egyéb díjak megfizetésének módját is, amely lehet:
- utánvét bankkártyával,
- utánvét készpénzben,
- előre utalás, vagy
- online bankkártyás fizetés.
Amennyiben a Vásárló nem adja meg a szükséges adatokat, úgy Megrendelést nem adhat le és így a Webáruházban nem jogosult vásárolni.
A Vásárló a Megrendelés leadása előtt jogosult ellenőrizni és szükség esetén módosítani a megadott adatokat, a Termék(ek) típusát, darabszámát, a választott fizetési módot, szállítási címet, szállítási módot, stb.
Ezt követően a Megrendelés leadására a „Megrendel” feliratú gombra kattintással kerül sor, miután a Vásárló elfogadta az ÁSZF-et és az Adatkezelési Tájékoztatót, az erre szolgáló jelölőnégyzettel. A „Megrendelés” gomb megnyomásával a Vásárló kifejezetten tudomásul veszi, hogy nyilatkozata fizetési kötelezettséget von maga után. A Megrendelés leadása a Vásárló részéről ajánlattételnek minősül. A Megrendelés leadása, mint elektronikus úton tett szerződési jognyilatkozat akkor válik hatályossá, amikor az a Társaság számára hozzáférhetővé válik.
Online bankkártyás fizetési mód választása esetén a Vételár és egyéb díjak megfizetésére a SimplePay Szolgáltatás üzemeltetője és nyújtója az OTP Mobil Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (OTP Mobil Kft.) (székhely: 1038 Budapest, Váci út 135-139. B. ép. 5. em.) által működtetett SimplePay elektronikus fizetéseket lebonyolító szolgáltatáson keresztül történik. A Vásárló a „Megrendelés” gomb megnyomásával átirányításra kerül a SimplePay elektronikus fizetéseket lebonyolító felületére, ahol bankkártyája adatainak (bankkártya száma, kártya tulajdonosának neve, lejárati dátuma, a hátoldalon található CVC kód), valamint e-mail címének megadásával megtörténik a fizetés.
Előre utalás fizetési mód választása esetén a vételár és egyéb díjak megfizetésére banki átutalás útján kerül sor. A Társaság a Vásárló által előzetesen megadott elektronikus levelezési címére egy válasz e-mailt, amely tartalmazza a megrendelt terméket, a termék mennyiségét és nevét, továbbá megrendelés számát. A Vásárló a megrendelt termék ellenértékét a Társaság MAGNET MAGYAR KÖZÖSSÉGI BANK ZRT.-nél (székhely: 2120 Dunakeszi, Fő út 41.) vezetett 16200230-10048342-00000000 számú bankszámlájára utalással fizetheti meg. A Vásárlónak a vásárlás beazonosítása érdekében a közlemény rovatba a megrendelés sorszámát kell feltüntetnie.
Utánvét fizetési mód választása esetén a Vételár és egyéb díjak megfizetésére a Terméket a szállítási címre kiszállító futárnál kerül sor.
- A Szerződés létrejötte
A Megrendelés leadásától számított 48 (negyvennyolc) órán belül, a Megrendelés feldolgozását követően, a Társaság e-mailben – a Vásárló által a rendelési folyamat során megadott e-mail címre – visszaigazolást küld a Vásárló részére a Termék(ek) megrendeléséről. A visszaigazoló e-mail a Társaság részéről a Vásárló által tett ajánlat elfogadásának minősül, amellyel a Szerződés létrejön a Társaság és a Vásárló között. A visszaigazolás, mint elektronikus úton tett szerződési jognyilatkozat akkor válik hatályossá, amikor az a Vásárló számára hozzáférhetővé válik.
A visszaigazolás tartalmazza: a megrendelt Termék(ek)et, a Vételárat, a fizetés módját, a szállítási címet, valamint a szállítás várható időtartamát és díját.
Amennyiben a visszaigazolás – amely tartalmazza a Megrendelés feltételeit – nem érkezik meg a Vásárlóhoz a Megrendelés leadásától számított 48 (negyvennyolc) órán belül, vagy a Vásárló a Megrendelését a 7. pont rendelkezései szerint lemondja, úgy a Szerződés nem jön létre.
- Vételár és egyéb díjak
A Webáruházban megjelenített Vételár az általános forgalmi adót és egyéb közterheket is tartalmazó módon (bruttóban) kerül feltüntetésre. A Vételár tartalmazza a kiszállítás költségét. A Vételár és egyéb díjak magyar forintban (Ft) kerülnek feltüntetésre.
fáma futárszolgálat, magyar posta
A Társaság jogosult a Vételárat és egyéb díjakat egyoldalúan módosítani. A Vételár és egyéb díjak módosítása a módosítás Webshopban történő közzétételével egyidejűleg lép hatályba. A Vételár és egyéb díjak módosítása esetén a módosított díjszabás hatálya kizárólag a módosítás hatályba lépését követően megkötött Szerződésekre terjed ki. Online bankkártyás fizetés választása esetén, a fizetés és a Termék átvétele közti időszakban bekövetkezett Vételár- és egyéb díjcsökkenés során pénz visszatérítésére nincsen lehetőség.
A Terméket a Társaság Fáma First Korlátolt Felelősségű Társaság (székhely: 2220 Vecsés, Tengely utca 3.) útján, díjmentesen juttatja el a Vásárlóhoz.
Amennyiben a Társaság kellő gondossága ellenére a Vételár és/vagy egyéb díj hibásan kerül feltüntetésre a Webshopban, az ÁSZF 5. pont C) alpont szerinti visszaigazoló e-mailben – különös tekintettel a nyilvánvalóan téves, pl. a Termék közismert, általánosan elfogadott vagy becsült árától jelentősen eltérő, ide értve a feltűnő értékaránytalanságot is, valamint az esetleges rendszerhiba miatt megjelenő pl. „0” Ft-os vagy „1” Ft-os árra – a Társaság nem köteles a Szerződést a hibás áron teljesíteni és a már megkötött Szerződések esetében a Vásárló köteles a valós és a hibás díj közötti különbözetet megfizetni. Amennyiben a Vásárló nem vállalja a különbözet megfizetését, úgy a Vásárló jogosult a Megrendeléstől indokolás nélkül írásban elállni.
- Megrendelés lemondása
A Megrendelés lemondására az ÁSZF 5. pont C) alpont szerinti visszaigazolás hatályossá válásáig van lehetőség az order@premiumsnackz.com e-mail címre küldött üzenettel, továbbá a 3. pontban meghatározott telefonszámon, ami a Vásárló Szerződés megkötésére kiterjedő ajánlati kötöttségét megszünteti.
A Megrendelés jelen pont szerinti lemondása esetében, valamint, ha az ÁSZF 5. pont C) alpont szerinti visszaigazolás nem érkezik meg a Vásárlóhoz a Megrendelés leadásától számított 48 (negyvennyolc) órán belül, és emiatt a Szerződés nem jön létre, az online bankkártyás fizetéssel, valamint az előre utalással teljesített Vételárat és egyéb díjakat a Társaság a lemondás, illetve a Megrendelés leadásától számított 48 (negyvennyolc) órát követő naptól számított 30 (harminc) napon belül a Vásárló részére visszautalja.
A Megrendelés lemondására, a Termék futárhoz történő átadását követően nincsen lehetőség.
- Tájékoztatás elektronikus úton történő szerződéskötésről
A Társaság a Ptk. 6:82. § (1) bekezdésében, valamint az Ektv. 5. § (2) bekezdésében meghatározott tájékoztatási kötelezettségének eleget téve az alábbiakról tájékoztatja Vásárlót:
- A szerződéskötés technikai lépéseit az ÁSZF 5. pontja tartalmazza.
- A Szerződés elektronikus úton (interneten) kötött, de írásba nem foglalt szerződésnek minősül. A Társaság a Szerződést nem rögzíti, az utóbb nem hozzáférhető.
- A Vásárló a Megrendelés leadása előtt jogosult ellenőrizni és szükség esetén módosítani, javítani a Megrendelés során megadott adatokat, a Termék(ek) típusát, darabszámát, stb.
- A Szerződés nyelve a magyar.
- A Társaság magatartási kódex hatálya alá nem tartozik, magatartási kódex hatályát magára nézve kötelezőnek nem ismer el.
- A Vételár és egyéb díj megfizetése, számlázás
A Vételár és egyéb díj (pl. szállítási díj) megfizetése az alábbiak szerint történik:
- utánvét bankkártyával a futárnál,
- utánvét készpénzben a futárnál,
- előre utalás, vagy
- előzetesen online bankkártyás fizetéssel.
A Társaság a Vételárról és egyéb díjról az Áfa tv. 175. § szerinti elektronikus számlát bocsát ki a Billingo Technologies Zrt. (1133 Budapest, Árbóc utca 6.) rendszerén keresztül. A Szerződés megkötésével és az ÁSZF elfogadásával a Vásárló beleegyezését adja az elektronikus számla alkalmazásához. A Társaság az elektronikus számlát a Vásárló részére az általa a rendelési folyamat során megadott e-mail címre küldi meg.
- A Fogyasztó elállási joga
A Fogyasztó 14 napon belül jogosult indokolás nélkül elállni a Szerződéstől.
Az elállási határidő
- Termék adásvételére irányuló szerződés esetében: attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen a Fogyasztó vagy a Fogyasztó által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy a terméket átveszi;
- több Termék szolgáltatásakor: attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen a Fogyasztó vagy a Fogyasztó által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy az utolsó terméket átveszi;
- több tételből vagy darabból álló Termék szolgáltatásakor: amelyen a Fogyaszt vagy a Fogyasztó által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy az utolsó tételt vagy darabot átveszi.
A Fogyasztó elállási jogát a Szerződés megkötésének napja és a Termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolhatja.
Amennyiben a Fogyasztó elállási jogával élni kíván, elállási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát köteles eljuttatni (például postán, telefaxon vagy elektronikus úton küldött levél útján) az alábbi címek valamelyikére:
Premium Snackz Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhely: 2161 Csomád, Napsugár u. 48.
E-mail: info@premiumsnackz.com
Telefon: +36-30-414-4094
Ebből a célból a Fogyasztó felhasználhatja az alábbi elállási nyilatkozat-mintát is:
„Elállási nyilatkozatminta
(csak a szerződéstől való elállási/felmondási szándék esetén töltse ki és juttassa vissza)
Címzett:
Alulírott/ak kijelentem/kijelentjük, hogy gyakorlom/gyakoroljuk elállási jogomat/jogunkat az alábbi termék/ek adásvételére irányuló szerződés tekintetében:
Átvétel időpontja:
A fogyasztó(k) neve:
A fogyasztó(k) címe:
A fogyasztó(k) aláírása: (kizárólag papíron tett nyilatkozat esetén)
Kelt”
A Fogyasztó határidőben gyakorolja elállási jogát, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt elküldi elállási nyilatkozatát.
Amennyiben a Fogyasztó eláll a Szerződéstől, haladéktalanul, de legkésőbb a Fogyasztó elállási nyilatkozatának kézhezvételétől számított 14 napon belül a Társaság visszatéríti a Fogyasztó által teljesített valamennyi ellenszolgáltatást, ideértve a fuvarozási költséget is (kivéve azokat a többletköltségeket, amelyek amiatt merültek fel, hogy a Fogyasztó a Társaság által felkínált, legolcsóbb szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választott.)
A Társaság a visszatérítés során az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmaz, kivéve, ha a Fogyasztó más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja; e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag a Fogyasztót semmilyen többletköltség nem terheli.
A Fogyasztó köteles a Társaság számára a Terméket indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb elállási nyilatkozatának közlésétől számított 14 napon belül visszaküldeni vagy átadni. A határidő betartottnak minősül, ha a 14 napos határidő letelte előtt elküldi a terméket.
A visszatérítést a Társaság mindaddig visszatarthatja, amíg vissza nem kapta a Terméket, vagy a Fogyasztó nem igazolta, hogy azt visszaküldte: a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni.
A Fogyasztó kizárólag akkor vonható felelősségre a Termékben bekövetkezett értékcsökkenésért, ha az a Termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használat miatt következett be.
A Fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy elállási jogát a Rendelet 22. §-ában meghatározottakkal összhangban gyakorolta.
A Fogyasztó nem gyakorolhatja elállási jogát
- olyan nem előre gyártott Termék esetében, amelyet a Fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan Termék esetében, amelyet egyértelműen a Fogyasztó személyére szabtak;
- romlandó vagy minőségét rövid ideig megőrző áru tekintetében;
- olyan zárt csomagolású Termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;
- olyan Termék tekintetében, amely jellegénél fogva az átadást követően elválaszthatatlanul vegyül más termékkel.
- Kellékszavatosság, termékszavatosság, jótállás
- Kellékszavatosság
Milyen esetben élhet Ön a kellékszavatossági jogával?
A Fogyasztó a Társaság hibás teljesítése esetén a vállalkozással szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Ptk. szabályai szerint.
Milyen jogok illetik meg a Fogyasztót kellékszavatossági igénye alapján?
A Fogyasztó – választása szerint–az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:
- Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül a Fogyasztó által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a Társaság számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna.
- Ha a Fogyasztó a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a Társaság költségére a Fogyasztó is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a Szerződéstől is elállhat.
A Fogyasztó a választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban a Fogyasztó viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Társaság adott okot.
Milyen határidőben érvényesítheti a Fogyasztó a kellékszavatossági igényét?
A Fogyasztó köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. Ugyanakkor a Társaság felhívja a figyelmét, hogy a Szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti. Használt dolog esetén ez a határidő egy év.
Kivel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét?
A Fogyasztó a Társasággal szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.
Milyen egyéb feltétele van a Fogyasztó kellékszavatossági jogai érvényesítésének?
A teljesítéstől számított hat hónapon belül a Fogyasztó kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha a Fogyasztó igazolja, hogy a Terméket a Társaság nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már a Fogyasztó köteles bizonyítani, hogy a Fogyasztó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
- Termékszavatosság
Milyen esetben élhet a Fogyasztó a termékszavatossági jogával?
Ingó dolog (termék) hibája esetén a Fogyasztó – választása szerint – a kellékszavatossági jogát vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.
Milyen jogok illetik meg a Fogyasztót termékszavatossági igénye alapján?
Termékszavatossági igényként a Fogyasztó kizárólag a hibás Termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.
Milyen esetben minősül a Termék hibásnak?
A Termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Milyen határidőben érvényesítheti a Fogyasztó a termékszavatossági igényét?
Termékszavatossági igényét a Fogyasztó a Termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
Kivel szemben és milyen egyéb feltétellel érvényesítheti a Fogyasztó termékszavatossági igényét?
Termékszavatossági igényét a Fogyasztó kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A Termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén a Fogyasztónak kell bizonyítania.
A gyártó (forgalmazó) milyen esetben mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól?
A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
– a Terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
– a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
– a Termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
A Társaság felhívja a Fogyasztó figyelmét, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.
- Felelősség, vis maior
A Társaság nem vállal felelősséget a Termék csomagolásáért (ideértve annak esztétikai hibáját is) és egyéb olyan hibáiért, amelyek a Társaságnak nem felróhatók, és/vagy a Társaság teljesítésével összefüggésbe nem hozhatók.
A Társaság nem vállal felelősséget továbbá:
- a Megrendelés késedelmes leadásából,
- a Megrendelés folyamata során megadott hibás adatokból
eredő károkért.
Nem minősül szerződésszegésnek, ha a fél Szerződés szerinti kötelezettségeinek teljesítését az ellenőrzési körén kívül eső olyan körülmény korlátozza vagy akadályozza közvetlenül, amely előre nem látható, a fél akaratától függetlenül következett be, és amelynek megakadályozása vagy leküzdése az elvárható gondosság tanúsítása mellett is lehetetlen (a továbbiakban: Vis maior). Vis maior különösen a háború, terrorcselekmény, országos sztrájk, polgári zavargások, felkelés, földrengés, árvíz, tűzvész, robbanás, hatósági rendelkezés és/vagy intézkedés.
A fenyegető Vis maiorról, illetve a Vis maior bekövetkezéséről, annak várható időtartamáról, a Szerződés teljesítésére gyakorolt hatásáról (vagyis arról, hogy a Vis maiorral érintett fél a Szerződésből eredő kötelezettségeit egyáltalán nem vagy csak késedelmesen tudja teljesíteni) a felek kötelesek egymást haladéktalanul, írásban tájékoztatni. A fenyegető vagy bekövetkező vis maiorról történő késedelmes tájékoztatásból származó kárért a késedelmes tájékoztatásért felelős fél felel. A Vis maiorral érintett fél köteles minden tőle elvárható erőfeszítést, cselekményt megtenni a Vis maior mielőbbi megszüntetése érdekében.
A felek eltérő írásbeli megállapodásának hiányában a Szerződés szerinti határidők a Vis maior időtartamával meghosszabbodnak.
Amennyiben a Vis maior időtartama a 15 (tizenöt) napot meghaladja, bármely fél jogosult a Szerződést írásban, azonnali hatállyal felmondani azzal, hogy ez esetben a felek nem kötelesek a Szerződés megszüntetésével okozott kárt a másik fél részére megtéríteni. A Szerződés azonnali hatályú felmondása előtt a felek kötelesek egyeztetést lefolytatni a Szerződés esetleges módosításáról. Amennyiben az egyeztetés 15 (tizenöt) napon belül nem vezet eredményre, a Szerződést bármelyik fél megszüntetheti a jelen pontban meghatározott feltételek szerint.
A Vis maiort bejelentő fél köteles írásban haladéktalanul értesíteni a másik felet, ha a Vis maior megszűnt, vagy, ha az érintett félre vonatkozóan megszűnik a Vis maior teljesítésre gyakorolt hatása.
- Panaszkezelés
A Fogyasztó a Társaságnak, illetve a Társaság érdekében vagy javára eljáró személynek a Termék fogyasztók részére történő forgalmazásával, illetve értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozó panaszát szóban vagy írásban közölheti a Társasággal az alábbi elérhetőségeken:
Premium Snackz Korlátolt Felelősségű Társaság
Levelezési cím: 2161 Csomád, Napsugár u. 48.
E-mail: info@premiumsnackz.com
Telefon: +36 30 / 124-00-85
A szóbeli panaszt azonnal meg kell vizsgálni, és szükség szerint orvosolni kell.
Ha a Fogyasztó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a Társaság a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát
- a) személyesen közölt szóbeli panasz esetén helyben a Fogyasztónak átadni;
- b) telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a Fogyasztónak legkésőbb az írásbeli érdemi válasszal egyidejűleg megküldeni;
egyebekben pedig az írásbeli panaszra vonatkozóan köteles eljárni.
A telefonon vagy elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panaszt a Társaság köteles egyedi azonosítószámmal ellátni.
Az írásbeli panaszt a Társaság a beérkezését követően 30 (harminc) napon belül köteles írásban érdemben megválaszolni és intézkedni annak közlése iránt. A panaszt elutasító álláspontját a Társaság indokolni köteles.
A Fogyasztó fogyasztói jogvita esetén a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében jogosult a békéltető testülethez fordulni. Az eljárásra a Fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület illetékes, ennek hiányában a békéltető testület illetékességét a fogyasztói jogvitával érintett vállalkozás vagy az annak képviseletére feljogosított szerv székhelye alapítja meg. Az eljárásra – a Fogyasztó erre irányuló kérelme alapján – az előzőek helyett a Fogyasztó kérelmében megjelölt békéltető testület illetékes.
A Társaság székhelye szerint illetékes békéltető testület:
- neve: Pest Vármegyei Békéltető Testület
- székhelyének postai címe: 1055 Budapest, Balassi Bálint u. 25. IV/2.
A Fogyasztó a Szolgáltatással kapcsolatban az ún. online vitarendezési platformon (ODR) keresztül is panaszt tehet, amely az alábbi linken érhető el:
https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=HU
- Szerzői jogok
A Honlap a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1. § értelmében szerzői műnek minősül, így annak teljes tartalma szerzői jogi védelem alatt áll.
- Egyéb rendelkezések
A Társaságnak nem áll rendelkezésére a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény szerinti magatartási kódex.
Amennyiben az ÁSZF valamely része érvénytelen, hatálytalan vagy egyébként végrehajthatatlan, vagy pedig az ÁSZF valamely rendelkezése a továbbiakban nem alkalmazható, az ÁSZF fennmaradó rendelkezései továbbra is teljes hatállyal bírnak.
Amennyiben az ÁSZF vagy a Szerződés valamely jognyilatkozatra vagy értesítésre írásbeli alakot ír elő, a Társaság 3. pontban meghatározott és a Vásárló Megrendelés során megadott e-mail címére elektronikusan megküldött levelet írásbeli formának kell tekinteni. Ebben az esetben az írásbeli jognyilatkozat vagy értesítés akkor tekinthető kézbesítettnek, ha az a címzett részére a címzett elektronikus postafiókjában hozzáférhetővé válik.
Az ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekre a Ptk. és a vonatkozó magyar jogszabályok rendelkezései alkalmazandóak.
ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ
A természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete (a továbbiakban: „GDPR”) 12. cikk (1) bekezdése értelmében Premium Snackz Korlátolt Felelősségű Társaság tájékoztatja Önt, mint érintettet az adatai kezelésével összefüggésben alábbiakról.
Ki lesz az Ön adatainak kezelésére feljogosítva?
Adatkezelő:
Neve: Premium Snackz Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhely: 2161 Csomád, Napsugár utca 48.
Képviselő: Fekete Dániel Róbert
Bejegyző bíróság: Budapest Környéki Törvényszék Cégbírósága
Cégjegyzékszám: Cg. 13-09-228772
Bankszámlaszám: 16200230-10048342-00000000
Adószáma: 32344206-2-13
Elektronikus elérhetőség: info@premiumsnackz.com
Weboldal: www.premiumsnackz.com
Fogalommeghatározások
adatfeldolgozó: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely az adatkezelő nevében személyes adatokat kezel.
adatkezelés: a személyes adatokon vagy adatállományokon automatizált vagy nem automatizált módon végzett bármely művelet vagy műveletek összessége, így a gyűjtés, rögzítés, rendszerezés, tagolás, tárolás, átalakítás vagy megváltoztatás, lekérdezés, betekintés, felhasználás, közlés továbbítás, terjesztés egyéb módon történő hozzáférhetővé tétel útján, összehangolás vagy összekapcsolás, korlátozás, törlés, illetve megsemmisítés.
adatkezelő: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely a személyes adatok kezelésének céljait és eszközeit önállóan vagy másokkal együtt meghatározza; ha az adatkezelés céljait és eszközeit az uniós vagy a tagállami jog határozza meg, az adatkezelőt vagy az adatkezelő kijelölésére vonatkozó különös szempontokat az uniós vagy a tagállami jog is meghatározhatja.
adattovábbítás: az adat meghatározott harmadik személy számára történő hozzáférhetővé tétele.
adatvédelmi incidens: a biztonság olyan sérülése, amely a továbbított, tárolt, vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését, elvesztését, megváltoztatását, jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi.
álnevesítés: a személyes adatok olyan módon történő kezelése, amelynek következtében további információk felhasználása nélkül többé már nem állapítható meg, hogy a személyes adat mely konkrét természetes személyre vonatkozik, feltéve hogy az ilyen további információt külön tárolják, és technikai és szervezési intézkedések megtételével biztosított, hogy azonosított vagy azonosítható természetes személyekhez ezt a személyes adatot nem lehet kapcsolni.
anonimizálás: olyan technikai eljárás, amely biztosítja az érintett és az adat közötti kapcsolat helyreállítási lehetőségének végleges kizárását.
biometrikus adat: egy természetes személy testi, fiziológiai vagy viselkedési jellemzőire vonatkozó minden olyan sajátos technikai eljárásokkal nyert személyes adat, amely lehetővé teszi vagy megerősíti a természetes személy egyedi azonosítását, ilyen például az arckép vagy a daktiloszkópiai adat.
cookie (sütik): a felhasználó böngészőjén keresztül annak winchesterére kerülő információs (általában sima szöveg) file, ami egyértelműen azonosítja a felhasználót a következő látogatás alkalmával.
címzett: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, akivel vagy amellyel a személyes adatot közlik, függetlenül attól, hogy harmadik fél-e.
direkt marketing (közvetlen üzletszerzési) tevékenység: azoknak a közvetlen megkeresés módszerével végzett tájékoztató tevékenységeknek és kiegészítő szolgáltatásoknak az összessége, amelyeknek célja az érintett részére termékek vagy szolgáltatások ajánlása, hirdetések továbbítása, a fogyasztók vagy kereskedelmi partnerek tájékoztatása, üzletkötés (vásárlás) előmozdítása érdekében.
egészségügyi adat: az érintett testi, értelmi és lelki állapotára, kóros szenvedélyére, valamint a megbetegedés, illetve az elhalálozás körülményeire, a halál okára vonatkozó, általa vagy róla más személy által közölt, illetve az egészségügyi ellátóhálózat által észlelt, vizsgált, mért, leképzett vagy származtatott adat; továbbá az előzőekkel kapcsolatba hozható, az azokat befolyásoló mindennemű adat (pl. magatartás, környezet, foglalkozás).
elektronikus kereskedelmi szolgáltatás: olyan információs társadalommal összefüggő szolgáltatás, amelynek célja valamely birtokba vehető forgalomképes ingó dolog - ideértve a pénzt és az értékpapírt, valamint a dolog módjára hasznosítható természeti erőket -, szolgáltatás, ingatlan, vagyoni értékű jog (a továbbiakban együtt: áru) üzletszerű értékesítése, beszerzése, cseréje vagy más módon történő igénybevétele.
elektronikus út: elektronikus adatfeldolgozást, -tárolást, illetőleg -továbbítást végző vezetékes, rádiótechnikai, optikai vagy más elektromágneses eszközök alkalmazása.
érintett: az a természetes személy, akinek bármely hozzá köthető személyes adatát kezelik. (Jelen esetben Ön.)
érintett hozzájárulása: az érintett akaratának önkéntes, konkrét és megfelelő tájékoztatáson alapuló és egyértelmű kinyilvánítása, amellyel az érintett nyilatkozat vagy a megerősítést félreérthetetlenül kifejező cselekedet útján jelzi, hogy beleegyezését adja az őt érintő személyes adatok kezeléséhez.
felügyeleti hatóság: a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (cím: H-1055 Budapest, Falk Miksa utca 9-11., postafiók: 1363 Budapest, Pf. 9., telefon: +36 (1) 391-1400, fax: +36 (1) 391-1410 email: ugyfelszolgalat@naih.hu, weboldal: http://naih.hu).
fogyasztó: az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységén kívül eső célok érdekében eljáró természetes személy.
harmadik személy: olyan természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely nem azonos az érintettel, az adatkezelővel vagy az adatfeldolgozóval.
igénybe vevő: az a természetes, illetve jogi személy vagy jogi személyiség nélküli szervezet, aki/amely információs társadalommal összefüggő szolgáltatást vesz igénybe.
információ: bármely, elektronikus úton feldolgozható, tárolható, továbbítható adat, jel, kép tekintet nélkül arra, hogy annak tartalma jogi védelemben részesül-e.
információs társadalommal összefüggő szolgáltatás: elektronikus úton, távollevők részére, rendszerint ellenszolgáltatás fejében nyújtott szolgáltatás, amelyhez a szolgáltatás igénybe vevője egyedileg fér hozzá.
IP cím: valamennyi hálózatban, amelyben a kommunikáció a TCP/IP-protokoll szerint folyik, a szervergépek IP-címmel, azaz azonosítószámmal rendelkeznek, amelyek az adott gépek hálózaton keresztüli azonosítását teszik lehetővé. Tudvalévő, hogy minden hálózatra kapcsolt számítógép rendelkezik IP címmel, amelyen keresztül beazonosítható.
Magyarország területéről nyújtott szolgáltatás: Magyarország területén lévő székhelyén, telephelyén vagy lakóhelyén az adott információs társadalommal összefüggő szolgáltatással kapcsolatos tényleges tevékenységet végző szolgáltató által nyújtott információs társadalommal összefüggő szolgáltatás.
személyes adat: bármely meghatározott (azonosított vagy azonosítható) természetes személlyel (érintett) kapcsolatba hozható adat, az adatból levonható, az érintettre vonatkozó következtetés. A személyes adat az adatkezelés során mindaddig megőrzi e minőségét, amíg kapcsolata az érintettel helyreállítható. A személy különösen akkor tekinthető azonosíthatónak, ha őt - közvetlenül vagy közvetve - név, azonosító jel, illetőleg egy vagy több, fizikai, fiziológiai, mentális, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára jellemző tényező alapján azonosítani lehet.
szolgáltató: az információs társadalommal összefüggő szolgáltatást nyújtó természetes, illetve jogi személy vagy jogi személyiség nélküli szervezet.
vállalkozás: a természetes személy, jogi személy, jogi személyiség nélküli szervezet - ideértve a külföldi székhelyű vállalkozás magyarországi fióktelepét is -, aki, illetve amely önálló foglalkozásával vagy gazdasági tevékenységével összefüggő célok érdekében jár el.
tiltakozás: az érintett nyilatkozata, amellyel személyes adatainak kezelését kifogásolja, és az adatkezelés megszüntetését, illetve a kezelt adatok törlését kéri.
üzletszerzési lista: A reklámok közlése céljából a kapcsolatfelvételt és kapcsolattartást szolgáló, kizárólag az ügyfél nevét, lakcímét, nemét, születési helyét és idejét, az ügyfél érdeklődési körére vonatkozó információt, valamint családi állapotát tartalmazó lista.
vállalkozás: gazdasági tevékenységet folytató természetes vagy jogi személy, függetlenül a jogi formájától, ideértve a rendszeres gazdasági tevékenységet folytató személyegyesítő társaságokat és egyesületeket is.
- Regisztrált felhasználók adatainak kezelése
Kezelt adatok köre |
Név, e-mail cím, telefonszám, lakcím (szállítási cím) |
Adatkezelés célja |
Az adatkezelő az információs társadalommal összefüggő szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés létrehozása, tartalmának meghatározása, módosítása, teljesítésének figyelemmel kísérése, az abból származó díjak számlázása, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítése céljából kezeli a fenti személyes adatokat [Eker. tv. 13/A. § (1) bek.]. (webshop honlapján történő vásárlás biztosítása; vásárlások teljesítése; a kiválasztott termék vásárló részére történő szállításának biztosítása; számla kiállítása) |
Adatkezelés jogalapja |
GDPR 6. cikk (1) bekezdés b.) pont, valamint az Eker. tv. 13/A. §-a. Az adatkezelő az Ön személyes adatait olyan szerződés teljesítése miatt kezeli, melyben az Ön az egyik fél. |
Időtartam |
Az adatkezelő a személyes adatokat a rendszerből a szerződés létrejöttének elmaradását, a szerződés megszűnését, valamint a számlázást követően törli [Eker. tv. 13/A. § (7) bek.]. |
Adatfeldolgozó |
OTP Mobil Kft. (Simple Pay) Fáma First Kf. Magyar Posta Zrt. |
Adattovábbítás |
- |
Online bankkártyás fizetés esetén a bankkártya és a kártyás fizetési tranzakció adatait az OTP Mobil Kft. kezeli. Az elektronikus fizetéseket lebonyolító szolgáltatás igénybevétele során – a sikeres tranzakció érdekében – a bankkártya számát, lejárati dátumát, a hátoldalon található CVC kódját, valamint az érintett e-mail címét kezeli az OTP Mobil Kft.
Az adatkezelő a fizetéssel kapcsolatosan nem gyűjt vagy tárol fizetési adatokat, mint például hitelkártya számokat, bankkártya adatokat vagy számlainformációkat, még anonimizált formában sem.
Az adatkezelő a megrendelt termékeket a Fáma First Kft., vagy a Magyar Posta Zrt. igénybevételével szállíttatja ki a vásárló részére, mely során a szállítást végző gazdasági társaság a tevékenységének ellátásával összefüggésben kezeli a vásárló személyes adatait (név, telefonszám, szállítási cím).
A honlap felülete, valamint nyilvános tartalmához való hozzáférés bármely látogató számára elérhető és megtekinthető személyes adatok megadása, illetve előzetes regisztráció nélkül.
Az Ön által megadott személyes adatokat nem ellenőrzi az adatkezelő, azonban az adatkezelő törekszik arra, hogy pontos, hiteles és naprakész adatok kerüljenek rögzítésre a weboldal rendszerébe.
A megadott adatok megfelelősségért kizárólag az azt megadó személy felel. Bármely regisztráló e-mail címének megadásakor egyben felelősséget vállal azért, hogy a megadott e-mail címről kizárólag ő veszi igénybe a www.premiumsnackz.com szolgáltatásait.
- Vendégként történő vásárlás
Kezelt adatok köre |
Név, e-mail cím, telefonszám, lakcím (szállítási cím) |
Adatkezelés célja |
Az adatkezelő az információs társadalommal összefüggő szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés létrehozása, tartalmának meghatározása, módosítása, teljesítésének figyelemmel kísérése, az abból származó díjak számlázása, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítése céljából kezeli a fenti személyes adatokat [Eker. tv. 13/A. § (1) bek.]. (webshop honlapján történő vásárlás biztosítása; vásárlások teljesítése; a kiválasztott termék vásárló részére történő szállításának biztosítása; számla kiállítása) |
Jogalap |
GDPR 6. cikk (1) bekezdés b.) pont, valamint az Eker. tv. 13/A. §-a. Az adatkezelő az Ön személyes adatait olyan szerződés teljesítése miatt kezeli, melyben az Ön az egyik fél. |
Időtartam |
Az adatkezelő a személyes adatokat a rendszerből a szerződés létrejöttének elmaradását, a szerződés megszűnését, valamint a számlázást követően törli [Eker. tv. 13/A. § (7) bek.]. |
Adatfeldolgozó |
OTP Mobil Kft. (Simple Pay) Fáma First Kf. Magyar Posta Zrt. |
Adattovábbítás |
- |
Önnek lehetősége van vendégként megrendelést leadni, ezen esetben nem szükséges regisztrált fiókot létrehozni. Mindazonáltal a regisztrált fiók használata megkönnyíti a jövőbeni rendelések lebonyolítását, mivel az Ön adatait nem kell újra megadnia.
- Minőségi kifogások kezelése és panaszkezelés
Kezelt adatok köre |
Név, lakcím, egyedi azonosítószám (telefonon vagy elektronikus hírközlő felhasználásával közölt panasz esetén). |
Adatkezelés célja |
A www.premiumsnackz.com weboldalon keresztül megrendelt termékekkel kapcsolatosan felmerült minőségi kifogások, felmerült kérdések, problémák hatékony és gyors kezelése. |
Jogalap |
GDPR 6. cikk (1) bekezdés c.) pont – Mert jogszabály kötelezi az Adatkezelőt az Ön adatainak a kezelésére [Fgy.tv.17/A. §]. |
Időtartam |
Az adatkezelő a panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát, az Fgy.tv. 17/A. § (7) bekezdése alapján 3 (három) évig köteles megőrizni. |
Adatfeldolgozó |
- |
Adattovábbítás |
- |
- Hírlevél szolgáltatás
Kezelt adatok köre |
e-mail cím |
Adatkezelés célja |
A hírlevélre feliratkozók rendszeres és folyamatos tájékoztatása az új termékek vásárlásának a lehetőségéről, valamint az akciók és a különböző ajánlatot közléséről. |
Jogalap |
GDPR 6. cikk (1) bekezdés a.) pont – Az adatkezelésre az Ön önkéntes, megfelelő tájékoztatáson alapuló nyilatkozata alapján kerül sor, amely tartalmazza az Ön kifejezett hozzájárulását ahhoz, hogy a hírlevél feliratkozás során közölt személyes adatait felhasználásra kerüljenek. A hozzájárulást Ön a hírlevél küldésre vonatkozó adatkezelés tekintetében a hírlevélre történő feliratkozás során, a kérdéses adat önkéntes megadásával adja meg, a hozzájáruló nyilatkozat önkéntes bepipálásával. [Eker. tv. 13/A. § és a Grt. 6. § (5) bekezdés.] |
Időtartam |
A szolgáltatás igénybevétele esetén a megadott személyes adat kezelése az érintett hírlevélről történő leiratkozásáig tart. |
Adatfeldolgozó |
- |
Adattovábbítás |
- |
Az adatkezelő a megadott személyes adatot a jelen pontban rögzítettektől eltérő célokra nem használhatja fel. Személyes adatok harmadik személy számára történő kiadása – jogszabály eltérő rendelkezése hiányában – kizárólag az Ön előzetes, kifejezett hozzájárulása esetén lehetséges.
Az adatkezelő a neki megadott személyes adatokat nem ellenőrzi. A megadott adatok valódiságáért kizárólag az azt megadó személy felel. Ön az e-mail címének megadásakor egyben felelősséget vállal azért, hogy a megadott e-mail címről kizárólag Ön vesz igénybe szolgáltatást. E felelősségvállalásra tekintettel egy megadott e-mail címen történt belépésekkel összefüggő mindennemű felelősség kizárólag Önt, mint azon érintettet terheli, aki az e-mail címet regisztrálta.
Hírlevél szolgáltatás igénybevétele esetén az adatkezelő mindaddig kezeli az Ön által a feliratkozás során megadott adatait, ameddig Ön a hírlevélről le nem iratkozik. Ön bármikor ingyenesen leiratkozhat a hírlevélről és a hozzájárulását visszavonhatja az alábbi lehetőségek szerint:
- a hírlevél üzenetben található „Leiratkozás” gombra történő kattintással;
- e-mail útján az info@premiumsnackz.com címre történő kérelem küldésével;
- postai úton történő levél küldésével.
- Adózással kapcsolatos adatkezelés
Kezelt adatok köre |
Név és lakcím |
Adatkezelés célja |
Az Art., az Áfa tv., valamint a Számv. tv vonatkozó rendelkezései szerint, az Adatkezelő az adók fizetésére, valamint a bizonylatok és számlák kiállítására illetőleg megőrzésére vonatkozó kötelezettségeinek eleget tudjon tenni. |
Jogalap |
GDPR 6. cikk (1) bekezdés c.) pont – Mert jogszabály kötelezi az Adatkezelőt az Ön adatainak a kezelésére [Áfa tv. 159. §, 169. §] |
Időtartam |
Az Adatkezelő tekintetében adómegállapítás hiánytalan és helyes volta ellenőrizhetőségének érdekében, az általa kibocsátott bizonylatokat, illetve az azokhoz tartozó személyes adatokat, az adó megállapításához való jog elévüléséig, a halasztott adó esetén a halasztott adó esedékessége naptári évének utolsó napjától számított 5 évig kell megőrizni.
Az Adatkezelő az üzleti évről készített beszámolót, az üzleti jelentést, valamint az azokat alátámasztó leltárt, értékelést, főkönyvi kivonatot, továbbá a naplófőkönyvet, vagy más, a törvény követelményeinek megfelelő nyilvántartást olvasható formában legalább 8 évig köteles megőrizni. [Számv.tv. 169. §, Áfa tv. 179. §, Art. 78. § (3) bek.]. |
Adatfeldolgozó |
DELIANUS.HU Kft. |
Adattovábbítás |
- |
- Google Analytics
Az adatkezelő a honlap üzemeltetése során igénybe veszi a Google Analytics szolgáltatását.
A Google Analytics főleg belső cookie-k segítségével ad jelentést a Google Analytics-ügyfelek webhelyein zajló látogatói (más néven felhasználói) tevékenységekről. A felhasználók letilthatják az összes cookie-t, illetve külön-külön is törölhetik az egyes cookie-kat.
Továbbá a Google Analytics egy olyan böngészőbővítmény használatát is lehetővé teszi, amely – a telepítését és az engedélyezését követően – letiltja a Google Analytics által végzett mérést minden olyan webhelyen, amelyet a felhasználó felkeres. A bővítmény csak a Google Analytics által végzett méréseket tiltja le.
Ha a webhely vagy az alkalmazás a Google Analytics alkalmazásokhoz vagy a Google Analytics Firebase-hez SDK-t használja, akkor a Google Analytics gyűjti az alkalmazáspéldány-azonosítót, azt a véletlenszerűen előállított számot, amely az adott alkalmazás adott telepítését azonosítja. Amikor a felhasználó visszaállítja a hirdetési azonosítóját (ezt az Android rendszeren hirdetésazonosítónak, míg az iOS rendszeren hirdetési azonosítónak nevezik), akkor az alkalmazáspéldány azonosítóját is visszaállítja a rendszer.
Ha a webhelyek vagy az alkalmazások a Google Analytics szolgáltatást a Google más hirdetési termékeivel – például a Google Ads rendszerrel – együtt használják, akkor egyéb hirdetési azonosítókat is gyűjthetnek. A felhasználók a Hirdetésbeállítások között kapcsolhatják ki ezt a funkciót, illetve módosíthatják a cookie-k használatára vonatkozó beállításokat.
A Google Analytics azért gyűjti a felhasználók IP-címét, hogy megóvja a szolgáltatás biztonságát, illetve hogy a webhelytulajdonosok képet alkothassanak arról, hogy látogatóik mely országból, államból, illetve városból érkeznek (ezt „IP szerinti földrajzihely-meghatározásnak” is nevezik). A Google Analytics lehetőséget kínál a gyűjtött IP-címek maszkolására (erről alább olvashat részletesebben), azonban szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a webhelytulajdonosok akkor is láthatják a felhasználók IP-címét, ha nem használják a Google Analytics szolgáltatást.
Hogyan használja a Google a Cookie-kat?
A cookie egy rövid szöveg, amelyet a felkeresett webhely küld el a böngészőnek. Segítségével a webhely megjegyzi a látogatásával kapcsolatos információkat, így könnyebb lehet a webhely ismételt felkeresése, és hasznosabbá válhat a webhely az Ön számára.
Cookie-kat használunk például az előnyben részesített nyelv megjegyzéséhez, a megjelenő hirdetések relevanciájának javításához, az oldalt látogató felhasználók számának követéséhez, a szolgáltatásainkra való regisztráció segítéséhez, az adatvédelem érdekében, valamint a hirdetésbeállítások megjegyzéséhez.
Jelen tájékoztató a Google által használt cookie-k típusait mutatja be. Arra is magyarázatot ad, hogy a Google és partnerei hogyan használják a cookie-kat a hirdetésekhez. Az Adatvédelmi irányelvekben további információ található arról, hogy miként védjük a felhasználók adatait a cookie-k és egyéb adatok használata során.
A Google által használt cookie-k típusai
Előfordulhat, hogy az alább meghatározott cookie-k közül néhányat, vagy akár mindet tárolja a böngészője. A cookie-k felhasználásának kezeléséhez keresse fel a g.co/privacytools oldalt, ahol bármikor elutasíthatja egyes cookie-k használatát Google-fiókja személyre szabási beállításain keresztül. A cookie-kat a böngészőjében is kezelheti (bár a mobileszközök böngészői nem mindig biztosítják ezt a lehetőséget). Ha például a Google Chrome böngészőt használja, keresse fel a chrome://settings/cookies oldalt.
Működést támogató cookie-k
A működést támogató cookie-k lehetővé teszik a felhasználóknak az adott szolgáltatás vagy webhely használatát, mivel hozzáférést biztosítanak a szolgáltatás szempontjából alapvető funkciókhoz. A szolgáltatás szempontjából alapvetőnek minősül például a felhasználó által választott nyelv beállítása, a szolgáltatás biztosítását és javítását lehetővé tevő termékoptimalizáció, valamint a felhasználói munkamenethez kapcsolódó információk (pl. bevásárlókosár tartalma) megőrzése.
Egyes cookie-k a felhasználói beállítások megőrzésére használhatók. A legtöbb Google-felhasználó böngészője például tárolja a „NID” nevű cookie-t. Ez a cookie egy olyan egyedi azonosítót tartalmaz, amely a felhasználó preferenciáinak és egyéb adatainak tárolására használható. Ilyen például az előnyben részesített nyelv, a keresési találatok oldalanként megjeleníteni kívánt száma (pl. 10 vagy 20) és az, hogy be van-e kapcsolva a Google Biztonságos Keresés szűrője. A „NID” cookie-k a felhasználó általi legutóbbi használat után hat hónappal járnak le. A „VISITOR_INFO1_LIVE” hasonló célt szolgál a YouTube esetében, valamint a szolgáltatással kapcsolatos problémák észleléséhez és megoldásához is használható.
A YouTube a „PREF” cookie-t használja olyan információk tárolására, mint az oldal felhasználó által előnyben részesített konfigurációja és lejátszási beállításai (pl. automatikus lejátszás, tartalmak keverése és lejátszóméret). A YouTube Music esetén ezek a beállítások tartalmazzák a hangerőt, az ismétlési módot és az automatikus lejátszást. Ez a cookie a felhasználó általi legutóbbi használat után nyolc hónappal jár le.
Egyes cookie-k a felhasználói élmény fenntartására és javítására használhatók adott böngészési munkameneten belül. A „YSC” cookie-t például a felhasználói bevitelek megjegyzésére és a felhasználói műveletek társítására használja a YouTube. Ez a cookie addig érvényes, amíg a felhasználó nem zárja be a böngészőt. A „pm_sess” cookie szintén a felhasználó böngészési munkamenetének biztosításában segít, és 30 percig érvényes.
Egyes cookie-k a Google-szolgáltatások teljesítményét javítják. A „CGIC” például a keresési találatok megjelenítését javítja úgy, hogy automatikusan kiegészíti a keresési lekérdezéseket a felhasználó által eredetileg megadott karakterlánc alapján. Ez a cookie hat hónapig érvényes.
Biztonság érdekében használt cookie-k
A biztonság érdekében használt cookie-k hitelesítik a felhasználókat, megakadályozzák a csalást, továbbá megvédik a felhasználókat, miközben valamelyik szolgáltatást használják.
Egyes cookie-k a felhasználók hitelesítésére használhatók, segítenek biztosítani azt, hogy az adott fiókhoz csak a tényleges tulajdonosa férhessen hozzá. Az „SID” és a „HSID” nevű cookie-k például a felhasználó Google-fiókjához tartozó azonosító digitálisan aláírt és titkosított adatait és a legutóbbi bejelentkezési időpontot tárolják. Ezeknek a cookie-knak a kombinációjával számos támadást meg tudunk akadályozni, például a Google-szolgáltatásokban kitöltött űrlapok tartalmának ellopására irányuló kísérleteket is.
Egyes cookie-k a spam, a csalások és a visszaélések megakadályozására használhatók. A „pm_sess” és az „YSC” cookie biztosítja, hogy az adott böngészési munkameneten belüli kérelmek a felhasználótól érkeznek, nem pedig más webhelyektől. Mindkét cookie azt akadályozza meg, hogy a rosszindulatú webhelyek a felhasználók tudta nélkül a nevükben járjanak el.
Elemzéshez használt cookie-k
Az elemzéshez használt cookie-k segítenek az olyan adatok gyűjtésében, amelyek lehetővé teszik annak megértését, hogy a felhasználók hogyan használják a szolgáltatásokat. Az ilyen statisztikák alapján a szolgáltatások javíthatják tartalmaikat, és jobb funkciókat biztosíthatnak, ami jobb felhasználói élményt tesz lehetővé.
Egyes cookie-k úgy segítenek a webhelyeknek, hogy pontosabb képet biztosítanak arról, hogy a látogatók milyen tevékenységeket végeztek a tulajdonukon. A Google Analytics például egy olyan Google-termék, amely a webhely- és alkalmazástulajdonosokat segíti a szolgáltatásaik használatának megismerésében, és cookie-kat használ, amelyek segítségével információkat gyűjt, és jelentést készít a webhely használatára vonatkozó statisztikai adatokból anélkül, hogy személy szerint azonosítaná a látogatókat a Google számára. A „_ga” cookie a Google Analytics által használt fő cookie. A „_ga” lehetővé teszi a szolgáltatások számára, hogy megkülönböztessék egymástól a felhasználókat, és két évig érvényes. Minden olyan webhely használja, amely igénybe veszi a Google Analytics szolgáltatást (így a Google-szolgáltatások is).
A Google-szolgáltatások ehhez hasonló elemzési cookie-kat is használnak, továbbá olyanokat is, mint a „NID” a Google Kereső szolgáltatásnál, valamint a „VISITOR_INFO1_LIVE” a YouTube esetében.
Hirdetéshez használt cookie-k
A Google cookie-kat használ a hirdetésekhez, például a hirdetések megjelenítéséhez, rendereléséhez és személyre szabásához (a felhasználó g.co/adsettings címen megadott hirdetésbeállításai alapján), annak korlátozásához, hogy hányszor jelenhessen meg egy adott hirdetés egy adott felhasználónak, azoknak a hirdetéseknek az elnémításához, amelyeket már nem szeretne látni, illetve a hirdetések hatékonyságának méréséhez.
- Ezekre a célokra a „NID” cookie-t használja rendszerünk, amikor Google-hirdetéseket jelenít meg a Google-szolgáltatásokban a nem bejelentkezett felhasználók számára.
- Ezekre a célokra az „IDE” és az „ANID” cookie-kat használja rendszerünk, amikor Google-hirdetéseket jelenít meg a nem a Google tulajdonában lévő webhelyeken.
Más Google-szolgáltatások (pl. a YouTube) a relevánsabb hirdetések megjelenítése érdekében szintén felhasználhatják ezeket a cookie-kat, valamint az olyan cookie-kat, mint a „VISITOR_INFO1_LIVE”.
Ha engedélyezte a személyre szabott hirdetéseket, akkor az „ANID” cookie segítségével jegyzi meg a rendszer ezt a beállítást, és ez a cookie 13 hónapig érvényes az Európai Gazdasági Térségben (EGT), Svájcban és az Egyesült Királyságban, illetve 24 hónapig minden egyéb területen. Ha letiltotta a személyre szabott hirdetéseket, az „ANID” segítségével tárolja a rendszer ezt a beállítást 2030-ig. A „NID” cookie a felhasználó általi legutóbbi használat után hat hónappal jár le. Az „IDE” 13 hónapig érvényes az Európai Gazdasági Térségben (EGT), Svájcban és az Egyesült Királyságban, illetve 24 hónapig minden egyéb területen.
Bizonyos, hirdetéshez használt cookie-k a Google-szolgáltatásokba bejelentkező felhasználókhoz tartoznak. A „DSID” például a bejelentkezett felhasználók azonosítására használható nem Google-webhelyeken, valamint annak számon tartására, hogy az adott felhasználó engedélyezte-e a hirdetések személyre szabását. Ez két hétig érvényes.
A Google hirdetési platformján keresztül a vállalkozások Google-szolgáltatásokban, valamint olyan, nem a Google-hoz tartozó webhelyeken is hirdethetnek, amelyek partneri kapcsolatban állnak a Google-lal.
Egyes cookie-k támogatják azt, hogy a Google hirdetéseket jelenítsen meg harmadik felekhez tartozó webhelyeken, beállításuk pedig a felkeresett webhely domainjén történik. A „_gads” például lehetővé teszi a webhelyeknek a Google-hirdetések megjelenítését, a személyre szabott hirdetéseket is beleértve. A „_gac_” kezdetű cookie-k a Google Analytics szolgáltatásból származnak, és a hirdetők a felhasználói tevékenységek és a hirdetési kampányok teljesítményének mérésére használják őket. A „_gads” cookie 13 hónapig, a „_gac_” cookie-k pedig 90 napig érvényesek.
Egyes cookie-k a hirdetések és kampányok teljesítményének és konverziós arányainak mérésére használhatók a felkeresett webhelyeken található Google-hirdetések esetén. A „_gcl_” kezdetű cookie-k például a Google Analytics szolgáltatásból származnak, és fő céljuk annak elősegítése, hogy a hirdetők meg tudják határozni, hogy a hirdetéseikre kattintó felhasználók közül végül hányan végeznek el bizonyos műveleteket (pl. vásárlást) a webhelyükön. A konverziós arányok mérésére használt cookie-k nem használhatók hirdetések személyre szabására. A „_gcl_” cookie-k 90 napig érvényesek.
Személyre szabáshoz használt cookie-k
A személyre szabáshoz használt cookie-k személyre szabott tartalmak és funkciók biztosításával javítják a felhasználói élményt.
A g.co/privacytools webhelyen megadott beállításaitól függően bizonyos cookie-k jobb javaslatokat tesznek lehetővé az adott szolgáltatáson belül. A „VISITOR_INFO1_LIVE” például személyre szabott javaslatok megjelenítését teszi lehetővé a YouTube-on a korábbi megtekintések és keresések alapján. A „NID” pedig személyre szabott automatikus kiegészítési funkciók használatát teszi lehetővé a Keresőben, amikor a felhasználók keresési kifejezéseket gépelnek be. Ezek a cookie-k a felhasználó általi legutóbbi használat után hat hónappal járnak le.
Cookie-k kezelése a böngészőben
A böngészők többsége lehetővé teszi a cookie-k böngészés közbeni beállításainak és használati módjának kezelését, valamint a cookie-k és a böngészési adatok törlését. Böngészője olyan beállításokkal is rendelkezhet, amelyek lehetővé teszik a cookie-k webhelyek szerinti kezelését. A Google Chrome beállításaiban például lehetséges a meglévő cookie-k törlése, az összes cookie engedélyezése vagy letiltása, valamint cookie-kkal kapcsolatos preferenciák beállítása a webhelyekhez. A Google Chrome böngésző inkognitó módot is kínál, amely nem tárolja a felkeresett webhelyeket a Chrome-előzményekben, illetve a cookie-kat az eszközön, miután bezárja az összes inkognitó ablakot.
A Google általi adatkezelésről további információ az alábbi linkeken érhető el:
- https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cookie-usage
- http://www.google.com/policies/technologies/ads/
- http://www.google.com/intl/hu/policies/privacy/.
- Facebook Pixel
Az adatkezelő a webshop honlapjának és termékpalettájának fejlesztése, optimalizálása, valamint az érintettek felhasználói élményének javítása érdekében használja a Facebook Pixel szolgáltatást.
A Facebook Pixel adatkezelése vonatkozásában további információ az alábbi linkeken érhetők el:
- https://www.facebook.com/privacy/explanation
- https://www.facebook.com/policies/cookies/
- Adatbiztonsági intézkedések
Az adatkezelő minden ésszerű lépést megtesz annak érdekében, hogy megakadályozza a személyes adatokhoz és a személyes adatok kezeléséhez használt eszközökhöz való jogosulatlan hozzáférést, illetve azok jogosulatlan felhasználását. Az adatkezlő az általa kezelt személyes adatok védelmét az Általános Adatvédelmi Rendelet (GDPR) előírásának megfelelően biztosítja.
Az adatkezelő mind papír alapú, mind elektronikus adattárolás esetén megfelelő fizikai és logikai védelmet biztosít az általa kezelt adatok vonatkozásában. A kezelt személyes adatok jogosulatlan felhasználása és az azzal kapcsolatos visszaélések elkerülése érdekében az adatkezelő kiterjedt műszaki és üzemeltetési biztonsági intézkedéseket alkalmaz.
Az adatkezelő személyazonosító adatok kezelése és feldolgozása során biztosítja, hogy az adatok véletlen vagy szándékos megsemmisítése, megsemmisülése, megváltoztatása, károsodása, nyilvánosságra kerülése nem történjen meg, illetve ezen adatokhoz illetéktelenek ne férjenek hozzá.
- Adatfeldolgozók
Az adatkezelő az adatok kezelése során igénybe vehet adatfeldolgozót. Ha az adatkezelést az adatkezelő nevében más végzi, az adatkezelő kizárólag olyan adatfeldolgozókat vehet igénybe, akik vagy amelyek megfelelő garanciákat nyújtanak az Általános Adatvédelmi Rendelet követelményeinek való megfelelését és az érintettek jogainak védelmét biztosító, megfelelő technikai és szervezési intézkedések végrehajtására.
Az adatfeldolgozó által végzett adatkezelést az uniós jog vagy tagállami jog alapján létrejött olyan – az adatkezelés tárgyát, időtartamát, jellegét és célját, a személyes adatok típusát, az érintettek kategóriáit, valamint az adatkezelő kötelezettségeit és jogait meghatározó –szerződésnek vagy más jogi aktusnak kell szabályoznia, amely köti az adatfeldolgozót az adatkezelővel szemben.
Az adatkezelő szerződés alapján az alábbi adatfeldolgozókat veszi igénybe a könyvelés, online fizetés, termékek szállítása és tárhelyszolgáltatás vonatkozásában:
DELIANUS.HU Kft. (székhely: 1038 Budapest, Templom utca 30. A. ép. 1. em. 2. ajtó, e-mail cím: konyveles3@delianus.hu)
SimplePay (OTP Mobil Szolgáltató Kft., székhely: 1138 Budapest, Váci út 135-139. B. ép. 5. em., e-mail cím: ugyfelszolgalat@simple.hu)
Fáma First Kft. (székhely: 2220 Vecsés, Tengely utca 3., e-mail cím: info@famafutar.hu)
Magyar Posta Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Dunavirág utca 2-6., e-mail cím: ugyfelszolgalat@posta.hu)
UNAS Online Kft. (székhely: 9400 Sopron, Kőszegi út 14., e-mail cím: unas@unas.hu)
- Az Önt megillető jogosultságok (részletes kifejtését a jelen tájékoztató melléklete tartalmazza)
- az átlátható tájékoztatáshoz való jog – jelen tájékoztatóval az adatkezelő információt nyújt az adatkezelés körülményeiről, vagyis többek közt arról, hogy az Ön személyes adatait, ki milyen célból, milyen alapon és meddig kezeli, valamint, hogy Önt az adatkezeléssel összefüggésben milyen jogok illetik meg, és az adatkezelésre vonatkozó kérdéseivel, panaszaival kihez fordulhat;
- a személyes adathoz való hozzáférés joga – Ön bármikor megkérdezheti az adatkezelőtől, hogy személyes adatainak kezelése folyamatban van-e, az adatkezelésről teljes körű tájékoztatást kérhet, továbbá kérheti, hogy személyes adatairól másolatot kapjon;
- személyes adatai helyesbítéséhez való jog – Ön kérheti, hogy az adatkezelő az Ön pontatlan személyes adatait javítsa ki, vagy ha hiányosak, azokat egészítse ki;
- személyes adatainak törléséhez való jog – Ön kérheti, hogy személyes adatait az adatkezelő törölje;
- az adatkezelés korlátozásához való jog – Ön (pl. jogi igények előterjesztése, érvényesítése vagy védelme érdekében) kérheti, hogy személyes adatait az adatkezelő csak tárolja, és más módon ne kezelje;
- a helyesbítésről, törlésről vagy adatkezelés-korlátozásáról tájékoztatott címzettek személyére vonatkozó tájékoztatás – kérésére tájékoztatja az adatkezelő Önt a hivatkozott címzettekről;
- adathordozhatósághoz való jog – kérheti, hogy az adatkezelő az Ön által rendelkezésre bocsátott személyes adatait tagolt, széles körben használt, géppel olvasható formátumban megkapja vagy egy másik adatkezelőnek továbbítsa. Ez a jog csak a hozzájárulás vagy szerződés alapján kezelt adatok vonatkozásában illeti meg Önt, feltéve, hogy az adatkezelés automatizált eszközökkel történik;
- tiltakozáshoz való jog – Ön bármikor tiltakozhat személyes adatainak kezelése ellen, feltéve, hogy az adatkezelés jogalapja jogos érdek vagy az adatkezelés közérdekű vagy az adatkezelőre ruházott közhatalmi jogosítvány gyakorlásának keretében végzett feladat végrehajtásához szükséges;
- automatizált döntéshozatal elleni fellépéshez való jog – kérheti, hogy ne terjedjen ki Önre a döntés hatálya. Ha jelen tájékoztató nem tartalmaz információkat az automatizált döntéshozatalról, akkor az ez elleni fellépéshez való jog értelemszerűen nem releváns;
- jogorvoslathoz való jog – jogainak megsértése esetén a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz (NAIH) vagy bírósághoz fordulhat.
- Jogorvoslati lehetőségek (Hová fordulhat, ha jogorvoslattal szeretne élni, vagy ha kérdése van?)
Az Adatkezelő mindent megtesz annak érdekében, hogy a személyes adatok kezelése jogszerűen és a lehető legnagyobb biztonságban történjen. Az esetlegesen felmerülő problémákkal – mielőtt más jogorvoslatot venne igénybe – célszerű közvetlenül az adatkezelőhöz fordulni, azok mielőbbi orvoslása érdekében.
Ön jogosult jogorvoslati lehetőséggel a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz (NAIH) fordulni.
Cím: 1055 Budapest, Falk Miksa utca 9-11.
Honlap: www.naih.hu
Telefonszám: +36-1-391-1400
Továbbá Ön jogosult jogorvoslati lehetőséggel fordulni a bírósághoz. Magyarországon a pert –az érintett választása szerint – az érintett lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti törvényszék előtt is megindíthatja.
- Irányadó jogszabályok
- a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló, 2016. április 27-i (EU) 2016/678 európai parlamenti tanácsi rendelet („Általános Adatvédelmi Rendelet”);
- információs önrendelkezési jogról és az információsszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény („Info tv.”);
- a polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény („Ptk.”);
- a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény („Fgytv.”);
- az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény („Eker. tv.”);
- az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény („Eht.”)
- a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. XLVIII. törvény („Grt.”)
- az adózás rendjéről szóló 2007. évi XCII. törvény („Art.”);
- az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény („Áfa tv.”);
- a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény („Számv. tv.”).
MELLÉKLET
Az érintettek adatkezeléssel kapcsolatos jogainak és jogorvoslati lehetőségeinek részletes ismertetése
Az adatkezeléssel érintett (a továbbiakban: „érintett) adatkezeléssel összefüggő jogainak és jogorvoslati lehetőségeinek ismerete azért fontos, mert az adatkezelő személyes adatokat kezel. A GDPR 4. cikk 1. pontja alapján személyes adat: „azonosított vagy azonosítható természetes személyre („érintett”) vonatkozó bármely információ; azonosítható az a természetes személy, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosítható;”
Az érintett az adatkezeléssel összefüggő jogai gyakorlása érdekében az adatkezelőhöz fordulhat, aki indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a kérelem beérkezésétől számított egy hónapon belül tájékoztatja az érintettet a kérelem nyomán hozott intézkedésekről. Szükség esetén, figyelembe véve a kérelem összetettségét és a kérelmek számát, ez a határidő további két hónappal meghosszabbítható. A határidő meghosszabbításáról az adatkezelő a késedelem okainak megjelölésével a kérelem kézhezvételétől számított egy hónapon belül tájékoztatja az érintettet. Ha az érintett elektronikus úton nyújtotta be a kérelmet, a tájékoztatást lehetőség szerint elektronikus úton kell megadni, kivéve, ha az érintett azt másként kéri.
Az alábbiakban az érintettet illet jogok kifejtése olvasható:
- Átlátható tájékoztatáshoz való jog (GDPR 12-14. cikk)
Az adatkezelő jelen dokumentummal tesz eleget az adatkezelőre, az adatkezelés céljára és jogalapjára, időtartamára, az érintetti jogokra, és a jogorvoslatra, továbbá, ha az adatok nem az érintettől származnak, akkor az adatok forrására vonatkozó tájékoztatási kötelezettségének.
- Az érintett hozzáférési joga (GDPR 15. cikk)
Az érintett kérelmezheti az adatkezelőtől a rá vonatkozó személyes adatokhoz való hozzáférést, beleértve az adatkezelés tárgyát képező személyes adatok másolatát. Az érintett jogosult arra, hogy az adatkezelőtől visszajelzést kapjon arra vonatkozóan, hogy személyes adatainak kezelése folyamatban van-e, és ha ilyen adatkezelés folyamatban van, jogosult arra, hogy a személyes adatokhoz és a következő információkhoz hozzáférést kapjon:
- adatkezelés céljai;
- az érintett személyes adatok kategóriái;
- azon címzettek vagy címzettek kategóriái, akikkel, illetve amelyekkel a személyes adatokat közölték vagy közölni fogják, ideértve különösen a harmadik országbeli címzetteket, illetve a nemzetközi szervezeteket;
- adott esetben a személyes adatok tárolásának tervezett időtartama, vagy ha ez nem lehetséges, ezen időtartam meghatározásának szempontjai;
- az érintett azon joga, hogy kérelmezheti az adatkezelőtől a rá vonatkozó helyesbítését, törlését vagy kezelésének korlátozását, és tiltakozhat az ilyen személyes adatok kezelése ellen;
- a valamely felügyeleti hatósághoz címzett panasz benyújtásának joga;
- ha az adatokat nem az érintettől gyűjtötték, a forrásukra vonatkozó minden elérhető információ;
- az automatizált döntéshozatal ténye, ideértve a profilalkotást is, valamint legalább ezekben az esetekben az alkalmazott logikára és arra vonatkozó érhető információk, hogy az ilyen adatkezelés milyen jelentőséggel bír, és az érintettre nézve milyen várható következményekkel jár.
- A helyesbítéshez való jog (GDPR 16. cikk)
Az érintett jogosult arra, hogy kérésére az adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül helyesbítse a rá vonatkozó pontatlan személyes adatokat. Figyelembe véve az adatkezelés célját, az érintett jogosult arra, hogy kérje a hiányos személyes adatok – egyebek mellett kiegészítő nyilatkozat útján történő – kiegészítését.
- A törléshez való jog „az elfeledtetéshez való jog” (GDPR 17. cikk)
A személyes adatot törölni kell, ha
- az adatkezelés célja megszűnt;
- az érintett visszavonta a hozzájárulását és az adatkezelésnek nincs más jogalapja;
- az adatkezelés jogos érdeken alapul vagy közérdekű vagy az adatkezelőre ruházott közhatalmi jogosítvány gyakorlásának keretében végzett feladat végrehajtásához szükséges, és az érintett tiltakozik az adatkezelés ellen;
- az adatkezelés jogellenes;
- a személyes adatokat az adatkezelőre alkalmazandó uniós vagy tagállami jogban előírt jogi kötelezettség teljesítéséhez törölni kell;
- az adatok gyűjtésére közvetlenül gyermekeknek kínált, információs társadalommal összefüggő szolgáltatások vonatkozásában került sor.
- Az adatkezelés korlátozásához való jog (GDPR 18. cikk)
Az adatkezelő az érintett kérésére korlátozza az adatkezelést, ha
- az érintett vitatja a személyes adatok pontosságát;
- az adatkezelés jogellenes, és az érintett ellenzi az adatok törlését;
- adatkezelőnek már nincs szüksége a személyes adatokra, de az érintett igényli azokat jogi igények előterjesztéséhez vagy védelméhez;
- az adatkezelés jogos érdeken alapul vagy közérdekű/az adatkezelőre ruházott közhatami jogosítvány gyakorlásának keretében végzett feladat végrehajtásához szükséges, és az érintett tiltakozik az adatkezelés ellen.
- A személyes adatok helyesbítéséhez vagy törléshez, illetve az adatkezelés korlátozásához kapcsolódó kötelezettség (GDPR 19. cikk)
Az adatkezelő minden olyan címzettet tájékoztat a helyesbítésről, törlésről vagy adatkezelés-korlátozásról, akivel, illetve amellyel a személyes adatot közölték, kivéve, ha ez lehetetlennek bizonyul, vagy aránytalanul nagy erőfeszítést igényel. Az érintettet kérésére, az adatkezelő tájékoztatja e címzettekről.
- Adathordozhatósághoz való jog (GDPR 20. cikk)
Az érintett jogosult arra, hogy a rá vonatkozó, általa egy adatkezelő rendelkezésére bocsátott személyes adatokat tagolt, széles körben használt, géppel olvasható formátumban megkapja, továbbá jogosult arra, hogy ezeket az adatokat egy másik adatkezelőnek továbbítsa, anélkül, hogy ezt akadályozná az az adatkezelő, amelynek a személyes adatokat a rendelkezésére bocsátotta, ha az adatkezelés hozzájáruláson vagy szerződésen alapul és az adatkezelés automatizált módon működik. Az adatok hordozhatóságához való jog gyakorlása során az érintett jogosult arra, hogy – ha ez technikailag megvalósítható – kérje a személyes adatok adatkezelők közötti közvetlen továbbítását. E jog gyakorlása nem sértheti az elfeledtetéshez való jogot.
- A tiltakozáshoz való jog (GDPR 21. cikk)
Az érintett jogosult arra, hogy a saját helyzetével kapcsolatos okokból bármikor tiltakozzon személyes adatainak jogos érdekében alapuló kezelése ellen, vagy ha az adatkezelés közérdekű vagy az adatkezelőre ruházott közhatalmi jogosítvány gyakorlásának keretében végzett feladat végrehajtásához szükséges, ideértve az említett jogalapokon alapuló profilalkotást is. Ebben az esetben az adatkezelő a személyes adatokat nem kezelheti tovább, kivéve, ha az adatkezelő bizonyítja, hogy az adatkezelést olyan kényszerítő erejű jogos okok indokolják, amelyek elsőbbséget élveznek az érintett érdekeivel, jogaival és szabadságaival szemben, vagy amelyek jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez kapcsolódnak.
- Automatizált döntéshozatal esetén az érintettet megillető jog (GDPR 22. cikk)
Az érintett jogosult arra, hogy ne terjedjen ki rá olyan, kizárólag automatizált adatkezelésen – ideértve a profilalkotást is – alapuló döntés hatálya, amely rá nézve joghatással járna vagy őt hasonlóképpen jelentős mértékben érintené.
Ez a rendelkezés nem alkalmazandó a következő esetekben:
- az érintett és az adatkezelő közötti szerződés megkötése vagy teljesítése érdekében szükséges;
- meghozatalát az adatkezelőre alkalmazandó olyan uniós vagy tagállami jog teszi lehetővé, amely az érintett jogainak és szabadságainak, valamint jogos érdekeinek védelmét szolgáló megfelelő intézkedéseket is megállapít; vagy
- az érintett kifejezett hozzájárulásán alapul.
Az adatkezelő köteles biztosítani az érintettnek legalább azt a jogát, hogy az adatkezelő részéről emberi beavatkozást kérjen, álláspontját kifejezze, és a döntéssel szemben kifogást nyújtson be.
- Jogorvoslat igénybevétele
- Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál kezdeményezhető vizsgálat (GDPR 57. cikk., 77. cikk, Info tv. 51/A. (1) bekezdés, 52-54. §, 55. § (1)-(2), 56-58. §)
A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál (a továbbiakban: „Hatóság”) bejelentéssel bárki vizsgálatot kezdeményezhet arra hivatkozással, hogy személyes adatok kezelésével kapcsolatban jogsérelem következett be, vagy annak közvetlen veszélye fennáll. Fontos, hogy a bejelentés ne legyen névtelen, különben a Hatóság érdemi vizsgálat nélkül elutasíthatja a bejelentést. A további elutasítási indokokaz az Info tv. 53. §-a tartalmazza. A Hatóság vizsgálata ingyenes, a vizsgálat költségeit a Hatóság előlegezi és viseli. Az eljárás lefolytatására vonatkozó részletes szabályokat az Info tv. 54. §, 55. § (1)-(2) bekezdése, 56-58. §-ai tartalmazzák. Döntést főszabály szerint a bejelentés érkezésétől számított két hónapon belül hoz.
- Bírósági jogérvényesítés (GDPR 79. cikk, Info tv. 23. §)
Az érintett a jogainak megsértése esetén az adatkezelő ellen bírósághoz fordulhat, mivel minden érintett hatékony bírsági jogorvoslatra jogosult, ha megítélése szerint a személyes adatainak a GDPR-nak nem megfelelő kezelése következtében megsértették a GDPR-ban rögzített jogait. A pert az adatkezelővel vagy az adatfeldolgozóval szemben, az adatkezelő vagy az adatfeldolgozó tevékenységi helye szerinti tagállam bírósága előtt kell megindítani. Az ilyen eljárás megindítható az érintett szokásos tartózkodási helye szerinti tagállam bírósága előtt is, kivéve, ha az adatkezelő vagy az adatfeldolgozó valamely tagállamnak a közhatalmi jogkörében eljáró közhatalmi szerve. Magyarországon pert – az érintett választása szerint – az érintett lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti törvényszék előtt is megindíthatja.
Az érintett a perben kártérítést/sérelemdíjat követelhet az adatkezelőtől:
- ha az adatkezelő az érintett adatainak jogellenes kezelésével vagy az adatbiztonság követelményének megszegésével másnak kárt okoz, köteles azt megtéríteni;
- ha az adatkezelő az érintett adatainak jogellenes kezelésével vagy az adatbiztonság követelményeinek megszegésével megsérti az érintett személyiségi jogát, az érintett sérelemdíjat követelhet az adatkezelőtől.
Lezárva: Csomád, 2024.03.01.